Osobom, które zostały nieco pokrzywdzone przez los, trzeba ułatwiać życie. Podjazdy, barierki, a nade wszystko łazienka dla niepełnosprawnych ruchowo to tematy, do których trzeba podejść fachowo i bez nadmiernego oszczędzania. Kwestia, na którą najbardziej trzeba zwrócić uwagę to bezpieczeństwo. W pomieszczeniach takich, jak łazienka dla niepełnosprawnych jest ono szczególnie zagrożone. Śliska posadzka, gładkie ściany, często mokre podłoże.
Dlatego więc wymagają one szczególnych rozwiązań. Przede wszystkim stosowane powinny być liczne uchwyty. Wykonane z mocnych materiałów dobrej jakości, duże, poręczne i stabilnie przymocowane. Jeżeli planujemy ich montaż w domu, a nie mamy w takich pracach doświadczenia, lepiej wezwijmy fachowca. Uchwyty muszą być przytwierdzone bardzo mocno, tak by osoba korzystająca z nich mogła podciągnąć się i wesprzeć nieraz cały ciężar ciała. Łazienka dla niepełnosprawnych powinna też mieć antypoślizgowe podłoże. Można stosować w tym celu specjalne maty przyklejane do podłogi. Warto chyba jednak pomyśleć po prostu o właściwej posadzce.
Maty mogą pozostawiać delikatnie odstające brzegi, przez co osoby mające problem z poruszaniem się mogą o nie zahaczać. Potrzebna jest też przestrzeń. Szczególnie w przypadku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich łazienka dla niepełnosprawnych musi zakładać swobodny wjazd i obracanie się. Przy niepełnosprawności codzienne czynności sprawiają często spory problem. Niech chociaż łazienka dla niepełnosprawnych odrobinę ułatwia im życie.